Stowarzyszenie Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych -

Życzenia świąteczne

 

Aktualności

 

Egzamin dla brokerów

 

14 grudnia 2018

 

Stosownie do Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 14 października 2014 r. w sprawie egzaminu dla brokerów ubezpieczeniowych i reasekuracyjnych oraz Komisji Egzaminacyjnej dla Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych (Dz. U. z  2014 r., poz. 1500) Urząd Komisji Nadzoru Finansowego informuje, […]

Czytaj dalej

Nietypowe ubezpieczenia

 

10 grudnia 2018

 

Większości osób rynek ubezpieczeń kojarzy się wyłącznie z najbardziej powszechnymi formami ochrony jak polisy komunikacyjne, ubezpieczenia nieruchomości czy polisy na życie lub turystyczne.  Prezes Łukasz Zoń przekonuje, że to jednak nie koniec możliwości. Obecnie przedmiotem ubezpieczenia może być […]

Czytaj dalej

Prezes Łukasz Zoń o raporcie KNF

 

7 grudnia 2018

 

Wg Prezesa, raport jednoznacznie pokazuje, jak ważną rolę odgrywają brokerzy na rynku ubezpieczeniowym oraz fakt, że docenia on prowadzone przez nich działania. Rosnąca nieustająco liczba podmiotów prowadzących działalność brokerską świadczy o tym, że przedsiębiorcy potrzebują i chętnie korzystają z […]

Czytaj dalej

Raport KNF o stanie rynku brokerskiego w 2017 r.

 

6 grudnia 2018

 

Komisja Nadzoru Finansowego opublikowała sprawozdanie dotyczące brokerów ubezpieczeniowych i reasekuracyjnych ,prowadzących działalność na podstawie zezwoleń na wykonywanie działalności brokerskiej w zakresie ubezpieczeń i reasekuracji wydanych do dnia 31 grudnia 2017 r.

Raport w postaci pliku PDF dostępny […]

Czytaj dalej
previous arrow
next arrow
Slider

Prezes Stowarzyszenia o ochronie przed cyberatakiem

 

5 grudnia 2018

 

Polisy na wypadek działań hakerów dotyczą najczęściej wycieku danych. Mogą jednak nie wystarczyć w razie szkód w majątku.

Cyberprzestępca może nie tylko zaburzyć codzienną działalność firmy, lecz także spowodować fizyczne zniszczenie urządzeń. Blokada komputerów to tylko jeden […]

Czytaj dalej
 

Bezpłatne warsztaty z ubezpieczeń ochrony prawnej

 

29 listopada 2018

 

Koleżanki i Koledzy!

Uprzejmie zapraszamy  do wzięcia udziału w BEZPŁATNYCH warsztatach z ubezpieczeń ochrony prawnej, które odbędą się 13.12.2018 na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.

Warsztaty przeznaczone są dla pracowników zakładów ubezpieczeń, pośredników ubezpieczeniowych, członków […]

Czytaj dalej
 

XXII Kongres Brokerów

 

16 listopada 2018

 

W przyszłym roku tematem przewodnim Kongresu Brokerów będzie CZŁOWIEK.
29 – 31 maja będziemy zachęcać do refleksji. Naszym zdaniem ubezpieczenia powinny się skupić przede wszystkim na człowieku. Od klienta, przez Brokera do ubezpieczyciela. Ubezpieczenia to nie polisy, to […]

Czytaj dalej
 

Relacja z konferencji „W trosce o klienta…”

 

13 listopada 2018

 

Właśnie zakończyła się zorganizowana przez Stowarzyszenie Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych wraz z Rzecznikiem Finansowym i we współpracy z Fundacją Edukacji Ubezpieczeniowej konferencja pt. „W trosce o klienta. Nowe zasady dystrybucji ubezpieczeń”.

Spotkanie było okazją do wymiany […]

Czytaj dalej
 


Przejdź do archiwum aktualności

Szkolenia on-line i stacjonarne


Informacje ogólne

Stowarzyszenie Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych organizuje szkolenia internetowe i stacjonarne. Zajęcia są dostosowane do wymagań stawianych dla brokerów i realizują tematy ważne dla całego rynku.

Osoby uczestniczące w szkoleniu (zarówno w trybie internetowym jak i stacjonarnym) otrzymują zaświadczenie jego ukończenia.

Czytaj dalej
 

Informacje o aktualnym szkoleniu

icon-clock-o
Termin:
6 stycznia 2019, godz. 11.00-13.00

 

icon-eye
Temat:

Tworzenie i zarządzanie produktem ubezpieczeniowym – perpspektywa twórcy i dystrybutora.

 

 
icon-pencil-square-o
Prowadzenie:
Marcin Kawiński, SGH

 

 
Logowanie:

 

Czytaj dalej

Serwis Informacji Prawnej

 


Zgłoś pytanie

 

 


Warunki korzystania

 

Zapoznaj się z warunkami korzystania z "Serwisu Informacji Prawnej"

 


Pytania i odpowiedzi

 

W tym miejscu opublikowane zostały odpowiedzi na wszystkie nadesłane pytania.

 


Akty prawne

 

Zbiór wszystkich obowiązujących aktów prawnych.

 


Kancelaria BMSP

 

Poznaj naszych prawników.

 

Konferencje i seminaria

 

Konferencja „Dystrybucja – aktywacja” .

Prezes Łukasz Zoń „Człowiekiem Roku Ubezpieczeń 2017”

 

W dniu 23 lutego odbyła się konferencja „Dystrybucja – aktywacja” organizowana przez Stowarzyszenie Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych oraz Katedrą Ubezpieczenia Społecznego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, której celem było podsumowanie dyskusji dotyczących dystrybucji ubezpieczeń w Polsce.

Czytaj dalej…

Odwiedź nas!

Drzwi Stowarzyszenia stoją otworem przed wszystkimi jego członkami. Praca w naszym biurze wre nieprzerwanie – odbywamy mnóstwo spotkań i narad, ale z pewnością znajdziemy czas i dla Ciebie. Zależy nam na wszelkich formach komunikacji ze środowiskiem brokerów ubezpieczeniowych i reasekuracyjnych, w tym na spotkaniach „w cztery oczy”.  W miłej atmosferze, przy filiżance aromatycznej kawy, porozmawiasz z nami o bieżących pracach Stowarzyszenia, a także podyskutujesz o problemach i zagadnieniach interesujących przedstawicieli Twojej branży.

Lokalizacja biura pozwala na dogodny dojazd zarówno podróżującym samochodem, jak i korzystającym z komunikacji miejskiej. Niewiele więcej niż kilometr dzieli siedzibę Stowarzyszenia od głównego dworca kolejowego Warszawy.

Jesteśmy dostępni we wszystkie dni robocze, między godziną 8 a 16. Koniecznie zapowiedz swoją wizytę – skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo.

as

Zostań członkiem Stowarzyszenia

 

icon-clock-o
Uczestniczymy w procesach legislacyjnych i walczymy o najbezpieczniejsze dla brokerów prawo. Dzięki działaniom w BIPAR wiemy, co się dzieje, w jakim kierunku idą zmiany i kiedy zareagować. BIPAR- Europejska Federacja Pośredników Ubezpieczeniowych –  zapewnia wysokiej jakości opracowania merytoryczne, które pomagają zabezpieczać interesy brokerów, także na polskim rynku.

Czytaj dalej…

Skontaktuj się z nami

 

Imię i Nazwisko
Email

Wiadomość