Stowarzyszenie Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych -

Aktualności

 

Zaświadczenia elektroniczne o odbyciu szkolenia

 

20 marca 2019

 

Zapraszamy osoby, które 20 marca uczestniczyły w szkoleniu w trybie transmisji internetowej i zaliczyły test, do pobierania certyfikatów potwierdzających udział w tymże szkoleniu. Certyfikat wystawiany jest w formie pliku PDF opatrzonego podpisem cyfrowym wystawcy.

Certyfikaty dostępne są […]

Czytaj dalej

Zaświadczenia elektroniczne o odbyciu szkolenia

 

7 marca 2019

 

Zapraszamy osoby, które 6 marca uczestniczyły w szkoleniu w trybie transmisji internetowej i zaliczyły test, do pobierania certyfikatów potwierdzających udział w tymże szkoleniu. Certyfikat wystawiany jest w formie pliku PDF opatrzonego podpisem cyfrowym wystawcy.

Certyfikaty dostępne są […]

Czytaj dalej

Zaświadczenia elektroniczne o odbyciu szkolenia

 

26 lutego 2019

 

Zapraszamy osoby, które 26 lutego uczestniczyły w szkoleniu w trybie transmisji internetowej i zaliczyły test, do pobierania certyfikatów potwierdzających udział w tymże szkoleniu. Certyfikat wystawiany jest w formie pliku PDF opatrzonego podpisem cyfrowym wystawcy.

Certyfikaty dostępne są […]

Czytaj dalej

Brokerzy, macie czas do 15.02!

 

14 lutego 2019

 

Obowiązek złożenia Rzecznikowi Finansowemu sprawozdania dotyczącego rozpatrywania reklamacji dotyczy aktualnie także brokerów ubezpieczeniowych, co jest rezultatem nowelizacji ustawy z dnia 05 sierpnia 2018 r. o rozpatrywaniu reklamacji przez podmioty rynku finansowego (Ustawa reklamacyjna) dokonanej na podstawie przepisów ustawy […]

Czytaj dalej
previous arrow
next arrow
Slider

Zaświadczenia elektroniczne o odbyciu szkolenia

 

7 lutego 2019

 

Zapraszamy osoby, które 6 lutego uczestniczyły w szkoleniu w trybie transmisji internetowej i zaliczyły test, do pobierania certyfikatów potwierdzających udział w tymże szkoleniu. Certyfikat wystawiany jest w formie pliku PDF opatrzonego podpisem cyfrowym wystawcy.

Certyfikaty dostępne są […]

Czytaj dalej
 

Zaproszenie na konferencję

 

29 stycznia 2019

 

Poniżej publikujemy zaproszenie na konferencję, wystosowane przez dr. Michała P. Ziemiaka (Katedra Prawa Ubezpieczeniowego UMK w Toruniu).  Ogólnopolska Konferencja „O dobre prawo dla ubezpieczeń” odbędzie się 22 lutego 2019 r. w Collegium Iuridicum Novum UMK w Toruniu, ul. […]

Czytaj dalej
 

Rejestr brokerów – zmiany

 

17 stycznia 2019

 

Ustawa o dystrybucji ubezpieczeń dokonuje zmiany formy prowadzenia rejestru pośredników ubezpieczeniowych (RPU). Dotychczas rejestr ten był prowadzony przez organ nadzoru w formie systemu teleinformatycznego. W przypadku rejestru brokerów dane wprowadzane były przez pracowników KNF na podstawie pisemnych wniosków […]

Czytaj dalej
 

Zaświadczania elektroniczne o odbyciu szkolenia

 

10 stycznia 2019

 

Zapraszamy osoby, które 9 stycznia uczestniczyły w szkoleniu w trybie transmisji internetowej i zaliczyły test, do pobierania certyfikatów potwierdzających udział w tymże szkoleniu. Certyfikat wystawiany jest w formie pliku PDF opatrzonego podpisem cyfrowym wystawcy.

Certyfikaty dostępne są […]

Czytaj dalej
 


Przejdź do archiwum aktualności

Szkolenia on-line i stacjonarne


Informacje ogólne

Stowarzyszenie Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych organizuje szkolenia internetowe i stacjonarne. Zajęcia są dostosowane do wymagań stawianych dla ich uczestników i realizują tematy ważne dla całego rynku.

Szkolenia oferowane przez Stowarzyszenie są kierowane do następujących grup:

· pośrednicy ubezpieczeniowi – w szczególności brokerzy ubezpieczeniowi,

· kandydaci na pośredników ubezpieczeniowych,

· osoby pracujące w instytucjach rynku ubezpieczeniowego,

· osoby pracujące w instytucjach okołorynkowych.

 

Osoby uczestniczące w szkoleniu (zarówno w trybie internetowym jak i stacjonarnym) otrzymują zaświadczenie jego ukończenia.

Czytaj dalej
 

Informacje o aktualnym szkoleniu

icon-clock-o
Termin:
20 marca 2019, godz. 11.00-15.00

 

icon-eye
Temat:
Zakres odszkodowania ubezpieczeniowego w ubezpieczeniu mienia. Obowiązki zleceniodawcy w umowie brokerskiej.

Po szkoleniu krótki test.

 
icon-pencil-square-o
Prowadzenie:

 

 

 

Czytaj dalej

Serwis Informacji Prawnej

 


Zgłoś pytanie

 

 


Warunki korzystania

 

Zapoznaj się z warunkami korzystania z "Serwisu Informacji Prawnej"

 


Pytania i odpowiedzi

 

W tym miejscu opublikowane zostały odpowiedzi na wszystkie nadesłane pytania.

 


Akty prawne

 

Zbiór wszystkich obowiązujących aktów prawnych.

 


Kancelaria BMSP

 

Poznaj naszych prawników.

 

Konferencje i seminaria

 

Konferencja „Dystrybucja – aktywacja” .

Prezes Łukasz Zoń „Człowiekiem Roku Ubezpieczeń 2017”

 

W dniu 23 lutego odbyła się konferencja „Dystrybucja – aktywacja” organizowana przez Stowarzyszenie Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych oraz Katedrą Ubezpieczenia Społecznego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, której celem było podsumowanie dyskusji dotyczących dystrybucji ubezpieczeń w Polsce.

Czytaj dalej…

Odwiedź nas!

Drzwi Stowarzyszenia stoją otworem przed wszystkimi jego członkami. Praca w naszym biurze wre nieprzerwanie – odbywamy mnóstwo spotkań i narad, ale z pewnością znajdziemy czas i dla Ciebie. Zależy nam na wszelkich formach komunikacji ze środowiskiem brokerów ubezpieczeniowych i reasekuracyjnych, w tym na spotkaniach „w cztery oczy”.  W miłej atmosferze, przy filiżance aromatycznej kawy, porozmawiasz z nami o bieżących pracach Stowarzyszenia, a także podyskutujesz o problemach i zagadnieniach interesujących przedstawicieli Twojej branży.

Lokalizacja biura pozwala na dogodny dojazd zarówno podróżującym samochodem, jak i korzystającym z komunikacji miejskiej. Niewiele więcej niż kilometr dzieli siedzibę Stowarzyszenia od głównego dworca kolejowego Warszawy.

Jesteśmy dostępni we wszystkie dni robocze, między godziną 8 a 16. Koniecznie zapowiedz swoją wizytę – skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo.

as

Zostań członkiem Stowarzyszenia

 

icon-clock-o
Uczestniczymy w procesach legislacyjnych i walczymy o najbezpieczniejsze dla brokerów prawo. Dzięki działaniom w BIPAR wiemy, co się dzieje, w jakim kierunku idą zmiany i kiedy zareagować. BIPAR- Europejska Federacja Pośredników Ubezpieczeniowych –  zapewnia wysokiej jakości opracowania merytoryczne, które pomagają zabezpieczać interesy brokerów, także na polskim rynku.

Czytaj dalej…

Skontaktuj się z nami

 

Imię i Nazwisko
Email

Wiadomość