Stowarzyszenie Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych -

Aktualności

 

XXII Kongres Brokerów

 

16 listopada 2018

 

W tym roku tematem przewodnim Kongresu Brokerów będzie CZŁOWIEK.
29 – 31 maja będziemy zachęcać do refleksji. Naszym zdaniem ubezpieczenia powinny się skupić przede wszystkim na człowieku. Od klienta, przez Brokera do ubezpieczyciela. Ubezpieczenia to nie polisy, to […]

Czytaj dalej

Relacja z konferencji „W trosce o klienta…”

 

13 listopada 2018

 

Zakończyła się zorganizowana przez Stowarzyszenie Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych wraz z Rzecznikiem Finansowym i we współpracy z Fundacją Edukacji Ubezpieczeniowej konferencja pt. „W trosce o klienta. Nowe zasady dystrybucji ubezpieczeń”.

Spotkanie było okazją do wymiany poglądów […]

Czytaj dalej

Spotkanie organizatorów XXII Kongresu Brokerów

 

10 listopada 2018

 

W dniach 8 i 9 listopada 2018, w Łodzi, odbyło się spotkanie z partnerami i współorganizatorami XXII Kongresu Brokerów. W trakcie spotkania przedyskutowano propozycje dotyczące formuły kolejnego Kongresu, a także wybrano miejsce i termin imprezy. XXII Kongres Brokerów […]

Czytaj dalej

Informacja dotycząca szkoleń

 

7 listopada 2018

 

Szanowni Państwo, informujemy, że rozpoczynamy rejestrację na szkolenie, które odbędzie się już 22 listopada i zostanie poprowadzone przez dr hab. Marcina Orlickiego. Temat szkolenia to „Interpretacja przepisów o umowie ubezpieczenia w kontekście ustawy o dystrybucji ubezpieczeń”.  Więcej informacji […]

Czytaj dalej
previous arrow
next arrow
Slider

Instrukcja obsługi IDD dostępna w sprzedaży!

 

26 września 2018

 

Zachęcamy do zakupu książki, która swój debiut miała na XXI Kongresie Brokerów. „Dystrybucja ubezpieczeń w działalności brokerskiej – instrukcja obsługi” – tej pozycji nie może zabraknąć w Waszej bibliotece. Spis treści książki oraz informacje o sposobie składania zamówienia […]

Czytaj dalej
 

Zweryfikuj swoją wiedzę o dystrybucji ubezpieczeń

 

17 września 2018

 

W związku z tym, że 1 października wchodzi w życie ustawa o dystrybucji ubezpieczeń, zapraszamy do sprawdzenia wiedzy na temat dystrybucji ubezpieczeń w działalności brokerskiej.

Pytania pojawiają się regularnie (codziennie), na naszym profilu na Facebook-u, odpowiedzi można […]

Czytaj dalej
 

Nowy numer Prawa Asekuracyjnego już wkrótce!

 

10 września 2018

 

W nowym numerze Prawa Asekuracyjnego wiele interesujących artykułów, dotyczących, m. in. tematów analizy wymagań i potrzeb klienta w procesie dystrybucji ubezpieczeń, oraz wynagrodzenia brokera ubezpieczeniowego w świetle ustawy o dystrybucji ubezpieczeń.

prawoasekuracyjne.pl

 

Odbyło się seminarium „AUDYT PRZYSZŁOŚCI”

 

31 sierpnia 2018

 

10 września 2018 w siedzibie Grupy Aviva w Warszawie odbyło się seminarium „AUDYT PRZYSZŁOŚCI”. Poruszone zostały m. in. zagadnienia dotyczące zastosowań nowych technologii w audycie, przestępczości ubezpieczeniowej, cyberzagrożeń w działalności ubezpieczeniowej. Więcej szczegółów dotyczących seminarium można znaleźć pod […]

 


Przejdź do archiwum aktualności

Szkolenia on-line i stacjonarne


Informacje ogólne

Stowarzyszenie Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych organizuje szkolenia internetowe i stacjonarne. Zajęcia są dostosowane do wymagań stawianych dla brokerów i realizują tematy ważne dla całego rynku.

Osoby uczestniczące w szkoleniu (zarówno w trybie internetowym jak i stacjonarnym) otrzymują zaświadczenie jego ukończenia.

Czytaj dalej
 

Informacje o aktualnym szkoleniu

icon-clock-o
Termin:
22 listopada 2018, godz. 11.00-15.00

icon-eye
Temat:

Interpretacja przepisów o umowie ubezpieczenia w kontekście ustawy o dystrybucji ubezpieczeń

icon-pencil-square-o
Prowadzenie:
dr hab. Marcin Orlicki
Logowanie:

Czytaj dalej

Serwis Informacji Prawnej

 


Zgłoś pytanie

 

 


Warunki korzystania

 

Zapoznaj się z warunkami korzystania z "Serwisu Informacji Prawnej"

 


Pytania i odpowiedzi

 

W tym miejscu opublikowane zostały odpowiedzi na wszystkie nadesłane pytania.

 


Akty prawne

 

Zbiór wszystkich obowiązujących aktów prawnych.

 


Kancelaria BMSP

 

Poznaj naszych prawników.

 

Konferencje i seminaria

 

Konferencja „Dystrybucja – aktywacja” .

Prezes Łukasz Zoń „Człowiekiem Roku Ubezpieczeń 2017”

 

W dniu 23 lutego odbyła się konferencja „Dystrybucja – aktywacja” organizowana przez Stowarzyszenie Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych oraz Katedrą Ubezpieczenia Społecznego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, której celem było podsumowanie dyskusji dotyczących dystrybucji ubezpieczeń w Polsce.

Czytaj dalej…

Odwiedź nas!

Drzwi Stowarzyszenia stoją otworem przed wszystkimi jego członkami. Praca w naszym biurze wre nieprzerwanie – odbywamy mnóstwo spotkań i narad, ale z pewnością znajdziemy czas i dla Ciebie. Zależy nam na wszelkich formach komunikacji ze środowiskiem brokerów ubezpieczeniowych i reasekuracyjnych, w tym na spotkaniach „w cztery oczy”.  W miłej atmosferze, przy filiżance aromatycznej kawy, porozmawiasz z nami o bieżących pracach Stowarzyszenia, a także podyskutujesz o problemach i zagadnieniach interesujących przedstawicieli Twojej branży.

Lokalizacja biura pozwala na dogodny dojazd zarówno podróżującym samochodem, jak i korzystającym z komunikacji miejskiej. Niewiele więcej niż kilometr dzieli siedzibę Stowarzyszenia od głównego dworca kolejowego Warszawy.

Jesteśmy dostępni we wszystkie dni robocze, między godziną 8 a 16. Koniecznie zapowiedz swoją wizytę – skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo.

as

Zostań członkiem Stowarzyszenia

 

icon-clock-o
Uczestniczymy w procesach legislacyjnych i walczymy o najbezpieczniejsze dla brokerów prawo. Dzięki działaniom w BIPAR wiemy, co się dzieje, w jakim kierunku idą zmiany i kiedy zareagować. BIPAR- Europejska Federacja Pośredników Ubezpieczeniowych –  zapewnia wysokiej jakości opracowania merytoryczne, które pomagają zabezpieczać interesy brokerów, także na polskim rynku.

Czytaj dalej…

Skontaktuj się z nami

 

Imię i Nazwisko
Email

Wiadomość