Szkolenie 29 listopada 2017
2017-10-25

Zapraszamy na szkolenie prowadzone przez przedstawicieli PwC "Biznesowe aspekty regulacji IDD".

Termin: 29 listopada 2017,  godz. 11.00-15.00

 

Kliknij tutaj aby zarejestrować się na to szkolenie

 

Agenda:


1.Obowiązki wynikające z IDD dla brokerów

2.Wpływ na modele sieci dystrybucji
   a.Modele wynagrodzeń
   b.Zarządzanie konfliktem interesów

3.Oferta produktowa
   a.Uczestniczenie brokerów w tworzeniu produktów
   b.Identyfikacja grupy docelowej
   c.Analiza potrzeb klienta
   d.Karta produktu
   e.Adekwatność produktu
   f.Dokumentacja produktowa

 

Informacje o osobach prowadzących:


Katarzyna Urbańska, Radca prawny, Wicedyrektor do spraw Regulacji Usług Finansowych PwC.

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, Studium Lobbingu Collegium Civitas w Warszawie.

Katarzyna jest specjalistką w zakresie doradztwa regulacyjnego w przedmiocie szeroko rozumianego prawa gospodarczego i rynku finansowego instytucji finansowych. Prelegentka na konferencjach, seminariach i szkoleniach. Uczestniczka prac parlamentarnych dotyczących wielu projektów aktów prawnych, m.in.: ustawy o swobodzie działalności gospodarczej i wszystkich nowelizacji do niej, ustawy o promocji polskiej gospodarki, ustawy o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym, ustawy o dochodzeniu roszczeń w postępowaniu grupowym, ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z określeniem zasad wypłaty emerytur ze środków zgromadzonych w otwartych funduszach emerytalnych, itp. Uczestniczka wielu rządowych zespołów roboczych, m.in.: Zespołu do spraw projektu ustawy o konsultacjach publicznych i OSR, przy Ministrze Sprawiedliwości, a także Zespołu ds. ulepszania regulacji gospodarczych przy Ministrze Gospodarki. Była także członkiem zespołu w Kancelarii Prezydenta RP pracującego nad projektem regulacji o systemie stanowienia prawa w Polsce. Jest członkiem  Obywatelskiego Forum Legislacji przy Fundacji Batorego.

Łukasz Łyczko – Radca Prawny, Starszy Konsultant PwC

Łukasz posiada doświadczenie w projektach dotyczących m.in. wdrożeń ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej, o usługach płatniczych, postępowań licencyjnych przed KNF, oraz outsourcingu czynności bankowych.

Łukasz posiada doświadczenie w projektach dotyczących m.in. Dyrektyw: Solvency II, IDD, PRIIPs PSD 1 i 2, MAR/MAD, EMIR, AML III i IV oraz MIFID I i II. Łukasz posiada także doświadczenie w zakresie audytu zgodności regulacyjnej innowacyjnych projektów związanych z usługami finansowymi.

Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest również absolwentem Szkoły Prawa Amerykańskiego Catholic University of America. Przed dołączeniem do PwC Legal, Łukasz zdobywał doświadczenie w jednej z krakowskich kancelarii prawnych.

Wojciech Rabiej, Biegły Rewident, Broker Ubezpieczeniowy, Dyrektor PwC

 

Jest specjalistą z ponad 20 letnim doświadczeniem w sektorze finansowym w obszarze finansów i operacji.

W swojej karierze uczestniczył w roli dyrektora finansowego, członka zarządu w budowaniu lub reorganizowaniu towarzystw ubezpieczeniowych Link4 TU SA, Link4 Life TUnŻ SA, Gothaer TU SA. W roli lidera projektu / CEO uczestniczył w budowaniu porównywarki ubezpieczeń rankomat.pl działającej na rynku ubezpieczeń. W roli członka zarządu uczestniczył w budowaniu produktu Indywidualnego Konta Zabezpieczenia Emerytalnego w Nordea PTE SA.

Będąc zaangażowany od najwcześniejszych etapów działalności uczestniczył w budowaniu strategii obecności, przygotowywaniu biznes planów, projektowaniu procesów zapewniających zarówno biznesowy jak formalno-prawny aspekt działalności (w tym uzyskiwanie zezwoleń lub interpretacji niezbędnych do zapewnienia pełnej zgodności z prawem) oraz nadzorowaniem działalności jednostek sektora finansowego.

 


Forma:

szkolenie w siedzibie Stowarzyszenia – prosimy o email: polbrokers@polbrokers.pl

 

Szkolenie online – prosimy o rejestrację!

Aby wziąć udział w szkoleniu należy się zarejestrować:

http://polbrokers.pl/szkolenia

 

Informujemy o możliwości zadawania pytań prowadzącym przed i w trakcie szkolenia. Pytania można nadsyłać do 27 listopada na adres e-mail: polbrokers@polbrokers.pl. W takcie szkolenia pod transmisją będzie znajdował się przycisk „ Zgłoś pytanie”.


Cennik

 

Typ szkolenia

Dla członka Stowarzyszenia

Dla osoby spoza Stowarzyszenia

1 szkolenie

220

300

Pakiet 5 szkoleń

950

1400

Pakiet 10 szkoleń

1500

2500

 

Po rejestracji należy dokonać wpłaty na konto: 94 1020 1156 0000 7802 0006 8163.

W tytule prosimy wpisać: imię i nazwisko szkolącego się, szkolenie  29.11.2017 r.

Wpłaty przyjmujemy do 28.11.2017 r.

 

 

Rejestracja

Aby rozpocząć rejestrację, należy kliknąć na linku "Rejestracja na szkolenie", znajdującym się na niniejszej podstronie serwisu, a następnie wypełnić formularz rejestracyjny zgodnie z wyświetlanymi wskazówkami. 

Po zaksięgowaniu wpłaty (o ile jest wymagana_ otrzymają Państwo potwierdzenie aktywacji konta oraz wskazówki dotyczące sposobu logowania się na stronie szkolenia. Wiadomość zawierająca te informacje zostanie przesłana na adres poczty elektronicznej podany podczas rejestracji.

Wykład będzie nadawany w czasie rzeczywistym i nie będzie możliwości jego powtórnego odtworzenia.

Zalecamy zweryfikowanie poprawności konfiguracji Państwa systemu komputerowego w zakresie odbioru transmisji wideo.  W celu sprawdzenia możliwości odbioru transmisji należy wejść na stronę:

http://polbrokers.pl/vtest.html

Na stronie, poza obrazem testowym, znajdują się wskazówki odnośnie konfiguracji systemu komputerowego oraz sieci.  

 

 


 

 

Pakiet 5 szkoleń

800

1100

Pakiet 10 szkoleń – roczny

1400

2000

Szkolenia
2015-12-27

Stowarzyszenie Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych organizuje szkolenia w trybie online i na żywo. Zajęcia są dostosowane do wymagań stawianych dla brokerów i realizują tematy ważne dla całego rynku. Każde szkolenie jest nagrywane i istnieje możliwość odtworzenia materiału szkoleniowego.

Osoby uczestniczące w szkoleniu (online i na żywo) otrzymają certyfikat uznawany przez Komisję Nadzoru Finansowego.

W cyklu szkoleniowym 2017-2018 zrealizowane zostały szkolenia:

 

 

Obowiązki informacyjne brokera. Procedura zawierania umowy ubezpieczenia według ustawy o dystrybucji ubezpieczeń i innych przepisów i rekomendacji -  dr hab Dorota Maśniak, prof. UG

7.11.2017

Ryzyko ubezpieczeniowe – perspektywy w kontekście działalności brokerskiej - dr hab. prof. SGH Adam Śliwiński

17.10.2017

 

 

 

 

Kolejne tematy już wkrótce. 

Cennik szkoleń SPBUiR

 

Typ szkolenia

Dla członka Stowarzyszenia z opłaconą składką członkowska

Dla osoby spoza Stowarzyszenia

1 szkolenie

220zł 300zł

Pakiet 5 szkoleń

 

 

 


 

 

UWAGA!

Dla nowych brokerów, którzy w ciągu pół roku od zdania egzaminu brokerskiego (liczy się data egzaminu) zostaną członkami Stowarzyszenia Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych i opłacą składkę członkowską, mają możliwość wzięcia udziału w 10 kolejnych szkoleniach za wyjątkową cenę - 100 zł za szkolenie.

Numer konta bankowego:
PKO BP S.A. XV Oddział Warszawa
94 1020 1156 0000 7802 0006 8163

 

Osoby zainteresowane odsłuchaniem szkolenia, które już została zrealizowane prosimy o zgłoszenie na polbrokers@polbrokers.pl. Retransmitowane szkolenie nie zapewnia zaświadczenia.

 

 

Pokaż wszystkie artykuły z tej kategorii