Stowarzyszenie Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych -

Aktualności

 

Informacje dotyczące dyrektywy AML

 

17 lipca 2018

 

Ustawa z dnia 01 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Odpowiadając na zainteresowanie brokerów odnośnie dyrektywy AML przedstawiamy informacje ogólne, obowiązki instytucji obowiązanych oraz sankcje wynikające z powyższej ustawy.

Czytaj więcej… (PDF)

XXI Kongres Brokerów- dobre przyjęcie imprezy przez jej uczestników

 

10 lipca 2018

 

Emocje po XXI Kongresie Brokerów opadły, a my  spokojnie analizujemy i podsumowujemy tegoroczną imprezę. I chociaż mamy pewność, że udało nam się zachować jej wysoki poziom, to z przyjemnością odnotowujemy wszelkie sygnały, świadczące o zadowoleniu  uczestników. Zadowoleniu z […]

Czytaj dalej

Egzamin dla brokerów ubezpieczeniowych i reasekuracyjnych

 

9 lipca 2018

 

Informujemy, że w dniu 25 września 2018  odbędzie się egzamin dla brokerów ubezpieczeniowych i reasekuracyjnych.

Warunkiem przystąpienia do egzaminu jest zgłoszenie w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego (Plac Powstańców Warszawy 1, 00-950 Warszawa) pisemnego wniosku o przystąpienie do […]

Czytaj dalej

Projekt EIOPA dot. Regulacyjnych Standardów Technicznych dla PII

 

2 lipca 2018

 

Poniżej publikujemy tłumaczenie wiadomości otrzymanej z BIPAR-u:

„Do stowarzyszeń członkowskich BIPAR,

Szanowny Panie, Szanowna Pani,

 

Streszczenie: Projekt EIOPA dotyczący Regulacyjnych Standardów Technicznych dla PII i zdolności finansowej pośredników przedstawiony został wczoraj Komisji Europejskiej, która ma […]

Czytaj dalej
previous arrow
next arrow
Slider

Wyniki egzaminu brokerskiego z 26 czerwca b.r.

 

2 lipca 2018

 

Informujemy, że na stronie internetowej Komisji Nadzoru Finansowego dostępne są wyniki egzaminu dla brokerów ubezpieczeniowych i reasekuracyjnych, który  odbył się  się w dniu 26 czerwca 2018 r.

Podsumowując: do egzaminu podeszło 157 osób, w tym:

– do części ubezpieczeniowej 151 […]

Czytaj dalej
 

Odbyło się Zwyczajne Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia

 

22 czerwca 2018

 

Zwyczajne Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych odbyło się w dniu 21 czerwca 2018 roku w Restauracji Florian, przy ul. Chłodnej 3 w Warszawie, z następującym porządkiem obrad:          

1. otwarcie obrad, wybór Przewodniczącego Zebrania;

Czytaj dalej
 

Zakończył się XXI Kongres Brokerów

 

18 czerwca 2018

 

Kolejny Kongres Brokerów przeszedł do historii, ale jego hasło: „XXI Kongres na XXI wiek” zapewne na dłużej pozostanie w pamięci uczestników tej corocznej imprezy. Spotkaliśmy się bowiem w okresie, w którym szczególnie często stawiamy pytania o przyszłość, w […]

Czytaj dalej
 

Firma Netsoft24 w odpowiedzi na RODO

 

8 czerwca 2018

 

Przekazujemy Państwu informację dotyczącą produktu dedykowanego firmom brokerskim. Firma Netsoft24 w odpowiedzi na wymagania RODO, przedstawia Państwu program do obsługi rejestrów związanych z przetwarzaniem danych osobowych. Netsoft24 jest Partnerem przy organizacji XXI Kongresu Brokerów. Zachęcamy do zapoznania się […]

Czytaj dalej
 

Szkolenia on-line i stacjonarne


Informacje ogólne

Stowarzyszenie Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych organizuje szkolenia w trybie online i na żywo. Zajęcia są dostosowane do wymagań stawianych dla brokerów i realizują tematy ważne dla całego rynku. Każde szkolenie jest nagrywane i istnieje możliwość jego odtworzenia.

Osoby uczestniczące w szkoleniu (online i na żywo) otrzymają certyfikat uznawany przez Komisję Nadzoru Finansowego.

Czytaj dalej
 

Informacje o kolejnych szkoleniach

Aktualnie nie prowadzimy rejestracji na szkolenie. Tematyka kolejnego szkolenia oraz jego termin zostaną podane na niniejszej stronie, a także w korespondencji mailowej, wysyłanej do członków Stowarzyszenia i pozostałych osób, zainteresowanych realizowanym przez nas programem edukacyjnym.

Serwis Informacji Prawnej

 


Zgłoś pytanie

 

 


Warunki korzystania

 

Zapoznaj się z warunkami korzystania z "Serwisu Informacji Prawnej"

 


Pytania i odpowiedzi

 

W tym miejscu opublikowane zostały odpowiedzi na wszystkie nadesłane pytania.

 


Akty prawne

 

Zbiór wszystkich obowiązujących aktów prawnych.

 


Kancelaria BMSP

 

Poznaj naszych prawników.

 

Konferencje i seminaria

 

Konferencja „Dystrybucja – aktywacja” .

Prezes Łukasz Zoń „Człowiekiem Roku Ubezpieczeń 2017”

 

W dniu 23 lutego odbyła się konferencja „Dystrybucja – aktywacja” organizowana przez Stowarzyszenie Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych oraz Katedrą Ubezpieczenia Społecznego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, której celem było podsumowanie dyskusji dotyczących dystrybucji ubezpieczeń w Polsce.

Czytaj dalej…

Odwiedź nas!

Drzwi Stowarzyszenia stoją otworem przed wszystkimi jego członkami. Praca w naszym biurze wre nieprzerwanie – odbywamy mnóstwo spotkań i narad, ale z pewnością znajdziemy czas i dla Ciebie. Zależy nam na wszelkich formach komunikacji ze środowiskiem brokerów ubezpieczeniowych i reasekuracyjnych, w tym na spotkaniach „w cztery oczy”.  W miłej atmosferze, przy filiżance aromatycznej kawy, porozmawiasz z nami o bieżących pracach Stowarzyszenia, a także podyskutujesz o problemach i zagadnieniach interesujących przedstawicieli Twojej branży.

Lokalizacja biura pozwala na dogodny dojazd zarówno podróżującym samochodem, jak i korzystającym z komunikacji miejskiej. Niewiele więcej niż kilometr dzieli siedzibę Stowarzyszenia od głównego dworca kolejowego Warszawy.

Jesteśmy dostępni we wszystkie dni robocze, między godziną 8 a 16. Koniecznie zapowiedz swoją wizytę – skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo.

as

Zostań członkiem Stowarzyszenia

 

icon-clock-o
Uczestniczymy w procesach legislacyjnych i walczymy o najbezpieczniejsze dla brokerów prawo. Dzięki działaniom w BIPAR wiemy, co się dzieje, w jakim kierunku idą zmiany i kiedy zareagować. BIPAR- Europejska Federacja Pośredników Ubezpieczeniowych –  zapewnia wysokiej jakości opracowania merytoryczne, które pomagają zabezpieczać interesy brokerów, także na polskim rynku.

Czytaj dalej…

Skontaktuj się z nami

 

Imię i Nazwisko
Email

Wiadomość