Stowarzyszenie Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych -

Aktualności

 

Konferencja dot. kanałów komunikacji w ubezpieczeniach

 

13 sierpnia 2018

 

W Warszawie 19 września 2018 roku odbędzie się konferencja „Ubezpieczenia – nowoczesne kanały komunikacji i ich efektywność w sprzedaży”. Patronem wydarzenia jest „Gazeta Ubezpieczeniowa”.

W ramach konferencji prelekcje poprowadzą:
– Ryszard Zawdzki, dyrektor placówki partnerskiej Aviva i […]

Czytaj dalej

 

7 sierpnia 2018

 

Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że zmarła Joanna Tuszyńska, wieloletni członek Stowarzyszenia i były Członek Zarządu Stowarzyszenia. Prowadziła od 1990 roku działalność brokerską pod nazwą Joanna Tuszyńska Bonus Broker Service. Pogrzeb odbędzie się na […]

Czytaj dalej

RODO w działalności brokerskiej

 

3 sierpnia 2018

 

Zapraszamy do zapoznania się z ze zbiorem pytań i odpowiedzi, dotyczących RODO w praktyce działalności brokerskiej.

Tekst dostępny jest w zakładce RODO u brokerów

EIOPA – pytania i odpowiedzi dotyczące dyrektywy IDD

 

2 sierpnia 2018

 

W lipcu 2018 r. EIOPA opublikowała pierwszy zestaw pytań i odpowiedzi dotyczących stosowania dyrektywy IDD, w szczególności rozporządzeń delegowanych dotyczących zarządzania i nadzoru nad produktem ubezpieczeniowym (Product Oversight and Governance, POG) oraz ubezpieczeniowych produktów inwestycyjnych (Insurance Based Investment […]

Czytaj dalej
previous arrow
next arrow
Slider

„Gazeta Ubezpieczeniowa” – wydanie kongresowe.

 

1 sierpnia 2018

 

Serdecznie zapraszamy do lektury kongresowego wydania „Gazety Ubezpieczeniowej”. W numerze, między innymi, artykuł  Prezesa Łukasza Zonia, dotyczący zmian  na rynku ubezpieczeń w XXI wieku, gdy przedmiotem ubezpieczeń coraz częściej stają się dane i algorytmy. Na łamach „Gazety” znalazły […]

Czytaj dalej
 

Informacje dotyczące dyrektywy AML

 

17 lipca 2018

 

Ustawa z dnia 01 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Odpowiadając na zainteresowanie brokerów odnośnie dyrektywy AML przedstawiamy informacje ogólne, obowiązki instytucji obowiązanych oraz sankcje wynikające z powyższej ustawy.

Czytaj więcej… (PDF)

 

XXI Kongres Brokerów- dobre przyjęcie imprezy przez jej uczestników

 

10 lipca 2018

 

Emocje po XXI Kongresie Brokerów opadły, a my  spokojnie analizujemy i podsumowujemy tegoroczną imprezę. I chociaż mamy pewność, że udało nam się zachować jej wysoki poziom, to z przyjemnością odnotowujemy wszelkie sygnały, świadczące o zadowoleniu  uczestników. Zadowoleniu z […]

Czytaj dalej
 

Egzamin dla brokerów ubezpieczeniowych i reasekuracyjnych

 

9 lipca 2018

 

Informujemy, że w dniu 25 września 2018  odbędzie się egzamin dla brokerów ubezpieczeniowych i reasekuracyjnych.

Warunkiem przystąpienia do egzaminu jest zgłoszenie w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego (Plac Powstańców Warszawy 1, 00-950 Warszawa) pisemnego wniosku o przystąpienie do […]

Czytaj dalej
 

Szkolenia on-line i stacjonarne


Informacje ogólne

Stowarzyszenie Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych organizuje szkolenia w trybie online i na żywo. Zajęcia są dostosowane do wymagań stawianych dla brokerów i realizują tematy ważne dla całego rynku. Każde szkolenie jest nagrywane i istnieje możliwość jego odtworzenia.

Osoby uczestniczące w szkoleniu (online i na żywo) otrzymają certyfikat uznawany przez Komisję Nadzoru Finansowego.

Czytaj dalej
 

Informacje o kolejnych szkoleniach

Aktualnie nie prowadzimy rejestracji na szkolenie. Tematyka kolejnego szkolenia oraz jego termin zostaną podane na niniejszej stronie, a także w korespondencji mailowej, wysyłanej do członków Stowarzyszenia i pozostałych osób, zainteresowanych realizowanym przez nas programem edukacyjnym.

Serwis Informacji Prawnej

 


Zgłoś pytanie

 

 


Warunki korzystania

 

Zapoznaj się z warunkami korzystania z "Serwisu Informacji Prawnej"

 


Pytania i odpowiedzi

 

W tym miejscu opublikowane zostały odpowiedzi na wszystkie nadesłane pytania.

 


Akty prawne

 

Zbiór wszystkich obowiązujących aktów prawnych.

 


Kancelaria BMSP

 

Poznaj naszych prawników.

 

Konferencje i seminaria

 

Konferencja „Dystrybucja – aktywacja” .

Prezes Łukasz Zoń „Człowiekiem Roku Ubezpieczeń 2017”

 

W dniu 23 lutego odbyła się konferencja „Dystrybucja – aktywacja” organizowana przez Stowarzyszenie Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych oraz Katedrą Ubezpieczenia Społecznego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, której celem było podsumowanie dyskusji dotyczących dystrybucji ubezpieczeń w Polsce.

Czytaj dalej…

Odwiedź nas!

Drzwi Stowarzyszenia stoją otworem przed wszystkimi jego członkami. Praca w naszym biurze wre nieprzerwanie – odbywamy mnóstwo spotkań i narad, ale z pewnością znajdziemy czas i dla Ciebie. Zależy nam na wszelkich formach komunikacji ze środowiskiem brokerów ubezpieczeniowych i reasekuracyjnych, w tym na spotkaniach „w cztery oczy”.  W miłej atmosferze, przy filiżance aromatycznej kawy, porozmawiasz z nami o bieżących pracach Stowarzyszenia, a także podyskutujesz o problemach i zagadnieniach interesujących przedstawicieli Twojej branży.

Lokalizacja biura pozwala na dogodny dojazd zarówno podróżującym samochodem, jak i korzystającym z komunikacji miejskiej. Niewiele więcej niż kilometr dzieli siedzibę Stowarzyszenia od głównego dworca kolejowego Warszawy.

Jesteśmy dostępni we wszystkie dni robocze, między godziną 8 a 16. Koniecznie zapowiedz swoją wizytę – skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo.

as

Zostań członkiem Stowarzyszenia

 

icon-clock-o
Uczestniczymy w procesach legislacyjnych i walczymy o najbezpieczniejsze dla brokerów prawo. Dzięki działaniom w BIPAR wiemy, co się dzieje, w jakim kierunku idą zmiany i kiedy zareagować. BIPAR- Europejska Federacja Pośredników Ubezpieczeniowych –  zapewnia wysokiej jakości opracowania merytoryczne, które pomagają zabezpieczać interesy brokerów, także na polskim rynku.

Czytaj dalej…

Skontaktuj się z nami

 

Imię i Nazwisko
Email

Wiadomość