Stowarzyszenie Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych -

Aktualności

 

Rejestr brokerów – zmiany

 

17 stycznia 2019

 

Ustawa o dystrybucji ubezpieczeń dokonuje zmiany formy prowadzenia rejestru pośredników ubezpieczeniowych (RPU). Dotychczas rejestr ten był prowadzony przez organ nadzoru w formie systemu teleinformatycznego. W przypadku rejestru brokerów dane wprowadzane były przez pracowników KNF na podstawie pisemnych wniosków […]

Czytaj dalej

Zaświadczania elektroniczne o odbyciu szkolenia

 

10 stycznia 2019

 

Zapraszamy osoby, które 9 stycznia uczestniczyły w szkoleniu w trybie transmisji internetowej i zaliczyły test, do pobierania certyfikatów potwierdzających udział w tymże szkoleniu. Certyfikat wystawiany jest w formie pliku PDF opatrzonego podpisem cyfrowym wystawcy.

Certyfikaty dostępne są […]

Czytaj dalej

Prezes Łukasz Zoń o prognozach polis na 2019

 

4 stycznia 2019

 

Upowszechnieniu ulegają kryptowaluty i inteligentne urządzenia, z których korzystają ubezpieczeni. One również wymagają odpowiedniej ochrony za pomocą polisy” – tłumaczy Łukasz Zoń.

Kliknij, aby przeczytać cały artykuł

Trwa rejestracja na XXII Kongres Brokerów

 

2 stycznia 2019

 

Informujemy, że trwa rejestracja na XXII Kongres Brokerów.
Zasady rejestracji są identyczne jak w poprzedniej edycji Kongresu – formularze rejestracyjne dostępne są na stronie kongresbrokerow.pl.
Kongres odbędzie się w dniach 29-31 maja 2019 w Mikołajkach, a jego temat […]

Czytaj dalej
previous arrow
next arrow
Slider

Przygotowania do XXII Kongresu Brokerów

 

24 grudnia 2018

 

Rozpoczęliśmy przygotowania do XXII Kongrersu Brokerów. Na wstępie spotkaliśmy się z naszymi partnerami w celu przeanalizowania propozycji programowych i organizacyjnych kolejnego Kongresu. Ogólne założenia imprezy nie uległy zmianie, jednak postanowiliśmy zaproponować nieco inny jej charakter, tak by przełamać […]

Czytaj dalej
 

Egzamin dla brokerów

 

14 grudnia 2018

 

Stosownie do Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 14 października 2014 r. w sprawie egzaminu dla brokerów ubezpieczeniowych i reasekuracyjnych oraz Komisji Egzaminacyjnej dla Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych (Dz. U. z  2014 r., poz. 1500) Urząd Komisji Nadzoru Finansowego informuje, […]

Czytaj dalej
 

Nietypowe ubezpieczenia

 

10 grudnia 2018

 

Większości osób rynek ubezpieczeń kojarzy się wyłącznie z najbardziej powszechnymi formami ochrony jak polisy komunikacyjne, ubezpieczenia nieruchomości czy polisy na życie lub turystyczne.  Prezes Łukasz Zoń przekonuje, że to jednak nie koniec możliwości. Obecnie przedmiotem ubezpieczenia może być […]

Czytaj dalej
 

Prezes Łukasz Zoń o raporcie KNF

 

7 grudnia 2018

 

Wg Prezesa, raport jednoznacznie pokazuje, jak ważną rolę odgrywają brokerzy na rynku ubezpieczeniowym oraz fakt, że docenia on prowadzone przez nich działania. Rosnąca nieustająco liczba podmiotów prowadzących działalność brokerską świadczy o tym, że przedsiębiorcy potrzebują i chętnie korzystają z […]

Czytaj dalej
 


Przejdź do archiwum aktualności

Szkolenia on-line i stacjonarne


Informacje ogólne

Stowarzyszenie Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych organizuje szkolenia internetowe i stacjonarne. Zajęcia są dostosowane do wymagań stawianych dla brokerów i realizują tematy ważne dla całego rynku.

Osoby uczestniczące w szkoleniu (zarówno w trybie internetowym jak i stacjonarnym) otrzymują zaświadczenie jego ukończenia.

Czytaj dalej
 

Informacje o aktualnym szkoleniu

icon-clock-o
Termin:
23 stycznia 2019, godz. 11.00-15.00

 

icon-eye
Temat:
Reklamacje w działalności dystrybutorów ubezpieczeń
Szkolenie zakończy się krótkim testem.

 
icon-pencil-square-o
Prowadzenie:
dr hab. Mariusz Fras

 

 

 

Czytaj dalej

Serwis Informacji Prawnej

 


Zgłoś pytanie

 

 


Warunki korzystania

 

Zapoznaj się z warunkami korzystania z "Serwisu Informacji Prawnej"

 


Pytania i odpowiedzi

 

W tym miejscu opublikowane zostały odpowiedzi na wszystkie nadesłane pytania.

 


Akty prawne

 

Zbiór wszystkich obowiązujących aktów prawnych.

 


Kancelaria BMSP

 

Poznaj naszych prawników.

 

Konferencje i seminaria

 

Konferencja „Dystrybucja – aktywacja” .

Prezes Łukasz Zoń „Człowiekiem Roku Ubezpieczeń 2017”

 

W dniu 23 lutego odbyła się konferencja „Dystrybucja – aktywacja” organizowana przez Stowarzyszenie Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych oraz Katedrą Ubezpieczenia Społecznego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, której celem było podsumowanie dyskusji dotyczących dystrybucji ubezpieczeń w Polsce.

Czytaj dalej…

Odwiedź nas!

Drzwi Stowarzyszenia stoją otworem przed wszystkimi jego członkami. Praca w naszym biurze wre nieprzerwanie – odbywamy mnóstwo spotkań i narad, ale z pewnością znajdziemy czas i dla Ciebie. Zależy nam na wszelkich formach komunikacji ze środowiskiem brokerów ubezpieczeniowych i reasekuracyjnych, w tym na spotkaniach „w cztery oczy”.  W miłej atmosferze, przy filiżance aromatycznej kawy, porozmawiasz z nami o bieżących pracach Stowarzyszenia, a także podyskutujesz o problemach i zagadnieniach interesujących przedstawicieli Twojej branży.

Lokalizacja biura pozwala na dogodny dojazd zarówno podróżującym samochodem, jak i korzystającym z komunikacji miejskiej. Niewiele więcej niż kilometr dzieli siedzibę Stowarzyszenia od głównego dworca kolejowego Warszawy.

Jesteśmy dostępni we wszystkie dni robocze, między godziną 8 a 16. Koniecznie zapowiedz swoją wizytę – skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo.

as

Zostań członkiem Stowarzyszenia

 

icon-clock-o
Uczestniczymy w procesach legislacyjnych i walczymy o najbezpieczniejsze dla brokerów prawo. Dzięki działaniom w BIPAR wiemy, co się dzieje, w jakim kierunku idą zmiany i kiedy zareagować. BIPAR- Europejska Federacja Pośredników Ubezpieczeniowych –  zapewnia wysokiej jakości opracowania merytoryczne, które pomagają zabezpieczać interesy brokerów, także na polskim rynku.

Czytaj dalej…

Skontaktuj się z nami

 

Imię i Nazwisko
Email

Wiadomość