Szkolenie 27 października 2023
Odpowiedzialność za szkodę medyczną – najnowsze przepisy i nowelizacje, orzecznictwo sądowe, tendencje i kierunki zmian
Osoby, które założą konto na nowej platformie szkoleniowej, będą mogły przejść do zakładki „Moje szkolenia”, a w niej do podpunktu „Dostępne szkolenia” – w zakładce tej znajduje się link, umożliwiający rezerwację udziału w niniejszym szkoleniu. Po jego kliknięciu pojawi się potwierdzenie rejestracji oraz informacja o konieczności dokonania przelewu na nasze konto.
Agenda
1. Najnowsze zmiany w zakresie odpowiedzialności za szkodę medyczną – Fundusz Kompensacyjny Zdarzeń Medycznych – nowe, ale czy lepsze rozwiązanie ? Znaczenie zmian dla pacjentów, podmiotów leczniczych oraz ubezpieczycieli 2. Odpowiedzialność za szkodę medyczną w najnowszym orzecznictwie sądowym 3. Wina organizacyjna podmiotu leczniczego – braki kadrowe, braki techniczne, nieprzestrzeganie standartów i procedur, zakażenia szpitalne, inne 4. Odpowiedzialność podmiotu leczniczego za błędy personelu medycznego 5. Staranność zawodowa personelu medycznego 6. Odpowiedzialność za błąd medyczny a powikłanie 7. Związek przyczynowy pomiędzy błędem lekarskim a szkodą na zdrowiu pacjenta; wysoki stopień prawdopodobieństwa oraz dowód prima facie 8. Monitoring pacjenta i pomieszczeń, wypis ze szpitala, znaki identyfikacyjne oraz inne zmiany istotne z punktu odpowiedzialności cywilnej 9. Prawa pacjenta oraz odpowiedzialność za ich naruszenie w nowej odsłonie UWAGA: Po zakończeniu szkolenia dostępny będzie test sprawdzający przyswojoną wiedzę. Link do testu znajduje się pod oknem wideo, ale aktywny będzie dopiero po zakończeniu szkolenia. Test będzie dostępny w czasie 1 godziny po zakończeniu szkolenia i składa się z 5 losowo wybranych pytań z opcją zaznaczenia „tak” lub „nie”. Test zaliczają 3 poprawne odpowiedzi (60%). Czas wypełniania testu – do 30 minut. Certyfikaty zaświadczające o ukończeniu szkolenia zostaną Państwu przekazane drogą elektroniczną – będą dostępne po zalogowaniu się na platformę szkoleniową. Informacja o możliwości pobrania certyfikatu zostanie podana na stronie polbrokers.pl (w dziale z aktualnościami).
Forma:
Nie mam konta na nowej platformie
Mam konto na nowej platformie
Prowadzący:
prof. Małgorzata Serwach – absolwent i pracownik naukowy Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, pracownik naukowy Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, specjalizująca się w problematyce odpowiedzialności cywilnej. Autor wielu publikacji o tematyce ubezpieczeniowej
Informujemy o możliwości zadawania pytań prowadzącym przed i w trakcie szkolenia. Pytania można nadsyłać do 26 października na adres e-mail: polbrokers@polbrokers.pl. W trakcie szkolenia pod transmisją będzie znajdował się przycisk „Zgłoś pytanie”.
Osoby które zarejestrowały się na szkolenie prosimy o dokonanie wpłaty na konto: 94 1020 1156 0000 7802 0006 8163. W tytule prosimy wpisać: imię i nazwisko szkolącego się, szkolenie 27.10.2023 r. Wpłaty przyjmujemy do 26.10.2023 r. · pośrednicy ubezpieczeniowi – w szczególności brokerzy ubezpieczeniowi, · kandydaci na pośredników ubezpieczeniowych, · osoby pracujące w instytucjach rynku ubezpieczeniowego, · osoby pracujące w instytucjach okołorynkowych. Ceny szkoleń (brutto) wyglądają następująco:
Nowi brokerzy, którzy w ciągu pół roku od zdania egzaminu brokerskiego (liczy się data egzaminu) zostaną członkami Stowarzyszenia Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych i opłacą składkę członkowską, mają możliwość wzięcia udziału w 10 kolejnych szkoleniach za wyjątkową cenę - 100 zł za szkolenie.
Rejestracja Aby rozpocząć rejestrację, należy kliknąć na przycisku „Prosimy o rejestrację”, znajdującym się na niniejszej podstronie serwisu, a następnie wypełnić formularz rejestracyjny zgodnie z wyświetlanymi wskazówkami. Po zaksięgowaniu wpłaty (o ile jest wymagana) otrzymają Państwo potwierdzenie aktywacji konta oraz wskazówki dotyczące sposobu logowania się na stronie szkolenia. Wiadomość zawierająca te informacje zostanie przesłana na adres poczty elektronicznej podany podczas rejestracji.
|